Η σχολική ομάδα ποδοσφαίρου τελική νικήτρια στην Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας

Η σχολική ομάδα ποδοσφαίρου του Γενικού Λυκείου  Γαστούνης, μετά την επιτυχία της να στεφθεί πρωταθλήτρια  νομού Ηλείας, μετά τους νικηφόρους αγώνες της, με τις ομάδες της Αχαΐας και της Αιτωλοακαρνανίας συνεχίζει στην επόμενη φάση του Πανελλήνιου σχολικού πρωταθλήματος.

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια   στους μαθητές μας, στους εκπαιδευτικούς και στους γονείς τους  για τη συμβολή τους στην επιτυχημένη πορεία της ομάδας.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΓΕΛ Γαστούνης εύχεται τα καλύτερα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Η ενασχόληση με τον αθλητισμό προάγει την κοινωνικότητα, την αυτοπειθαρχία,  το ομαδικό πνεύμα και την ευγενή άμιλλα καλλιεργεί την αγωνιστικότητα για την εκπλήρωση των στόχων.

Οι μαθητές που συμμετέχουν στην σχολική ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου μας είναι:

ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ

ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΔΟΥΛΑΒΕΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ

ΤΣΑΓΡΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

ΦΡΙΝΤΖΗΛΑΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΤΣΕΛΑ ΝΟΕΛ

ΜΟΥΤΣΑΪ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΚΑΡΙΝΑ ΠΑΝΑΓΙΟΤ

ΣΑΛΛΙΟΥ ΚΡΙΣΤΙΑΝ

ΚΡΙΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

ΣΚΟΡΔΑΚΗΣ ΜΑΝΘΟΣ

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΜΕΝΑ ΑΝΤΡΙΑΝ

ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΒΒΑΣ

ΚΑΡΑΣΚΟΥΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΚΡΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Η νικηφόρα πορεία της ομάδας στους Πανελλήνιους Σχολικούς  Αγώνες ΛΥΚΕΙΩΝ Ελλάδας – Κύπρου στο Ομαδικό Άθλημα του Ποδοσφαίρου σχ. έτους 2021-2022  είναι:

Α΄ φάση

ΓΕΛ Γαστούνης- ΓΕΛ Ανδραβίδας  2-0

ΓΕΛ Γαστούνης-ΓΕΛ Βάρδας 1-0

ΓΕΛ Γαστούνης-  2Ο  ΕΠΑΛ Αμαλιάδας 3-0

ΓΕΛ Γαστούνης- 1Ο  ΕΠΑΛ Πύργου 3-0

Β΄ φάση

ΓΕΛ Γαστούνης- ΓΕΛ Ρίου 2-0

ΓΕΛ Γαστούνης-  1Ο ΓΕΛ Αγρινίου 4-2

Καλή συνέχεια με επιτυχίες!!!