Διάκριση μαθήτριας του Λυκείου μας

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γενικού Λυκείου Γαστούνης εκφράζει τις ολόθερμες ευχές του για συνεχή πρόοδο και συγχαίρει τη μαθήτρια της Α΄ τάξης Καραφλού Αλεξάνδρα του Ιωάννη και της Γεωργίας Κουτσούμπα, για τη συμμετοχή της και την αξιόλογη θέση που έλαβε στον 11ο Πανελλαδικό Μαθητικό Διαγωνισμό Φιλοσοφικού Δοκιμίου για το σχολικό έτος 2021-2022, με θέμα: ”Αίσθηση, νόηση και  το ερώτημα για τη γνώση”.

Επίσης την επικροτεί για τη συμμετοχή της στην Πανελλήνια Μαθητική Προσομοίωση των Επιτροπών του ΟΗΕ, για τα δικαιώματα του ανθρώπου, με τίτλο ”Μαθητές σε ρόλο Διπλωμάτη” και τη συγχαίρει για τη συμμετοχή της στην προσομοίωση και την επιλογή της ως μαθήτριας σε ρόλο διπλωμάτη για το σχολικό έτος 2021-2022.