Εκκλησιασμός μαθητών – Επίσκεψη στο Γηροκομείο

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του ΓΕ.Λ Γαστούνης  την Παρασκευή  22 Δεκεμβρίου  2023 εν όψει των Χριστουγέννων παρακολούθησαν ευλαβικά την Θ. Λειτουργία που τελέστηκε στο Ιερό Ναό της Παναγίας Καθολικής.

Μετά το τέλος του εκκλησιασμού επισκέφθηκαν τους χώρους μέσα και έξω από το Γηροκομείο που βρίσκεται πίσω από τον Ναό και ξεναγήθηκαν σε αυτούς από τον Διευθυντή  κ. Καρνέζο Δημήτριο. Στο χώρο συγκέντρωσης του  γηροκομείου το προσωπικό  και οι γέροντες – γερόντισσες υποδέχθηκαν τους μαθητές και αυτοί από την μεριά του έψαλλαν τα κάλαντα στους παρευρισκόμενους.

Ήταν μια ωραία στιγμή τόσο για τους μαθητές οι οποίοι έδωσαν χαρά και ευχές σε  όλους αλλά και από την πλευρά των γερόντων και γεροντισσών η χαρά και η ευχαρίστηση ήταν πολλή μεγάλη βλέποντας ότι οι νέοι δεν τους ξεχνούν αλλά τους σκέφτονται αυτές τις Άγιες μέρες.