Etwinning πρόγραμμα με τίτλο ‘cultural tour in 80 days ‘

Οι εργασίες των μαθητών του σχολείου μας που παίρνουν μέρος στο φετινό Etwinning πρόγραμμα με τίτλο ‘cultural tour in 80 days‘, περιλάμβαναν τη δημιουργία  προτεινόμενου λογότυπου εκ μέρους του σχολείου μας και τη διενέργεια μιας δημοσκόπησης ανάμεσα σε όλες τις συμμετέχουσες χώρες με σκοπό την ανάδειξη του λογότυπου που θα χρησιμοποιηθεί στο συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Σήμερα, 18-12-23, ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα σύμφωνα με τα οποία η Ρουμανία είναι η χώρα της οποίας ο λογότυπος συγκέντρωσε τις περισσότερες ψήφους. Εκτός των άλλων η ομάδα μας δημιούργησε ευχετήριες εορταστικές κάρτες οι οποίες παρουσιάστηκαν διαδικτυακά. Το επόμενο στάδιο αφορά στην διαδικτυακή συνάντηση των υπευθύνων του προγράμματος με σκοπό τον καθορισμό της επόμενης εργασίας αλλά και την συνεργασία των μαθητών όλων των χωρών.