Ευγενική προσφορά της Δημοτικής συμβούλου Διαμαντοπούλου Φρόσως

Στην σημερινή εποχή όπου η κρίση έχει φέρει Οικονομικές δυσκολίες σε όλους μας και ιδιαίτερα στις Δημόσιες Υπηρεσίες , οι προσφορές εκ μέρους συμπολιτών  και συμπατριωτών μας είναι  σημαντικές
Η δωρεά -από την συμπολίτισσα μας  και Δημοτική  Σύμβουλο Διαμαντοπούλου Φρόσω – μιας  ολοκληρωμένης μονάδας  ηλεκτρονικού υπολογιστή (η οποία  αποτελείται απο κεντρική μονάδα QUEST Pentium 4 με ταχύτητα επεξεργαστή στα 2.6Gh  και μνήμη RAM 628MB, οθόνη 20΄CRT SONY ,πληκτρολόγιο Microsoft, ποντίκι Microsoft) για το γραφείο των εκπαιδευτικών , βοηθά σημαντικά την λειτουργία του σχολείου μας αλλά και το εκπαιδευτικό έργο.
Η προσφορά   αυτή μαζί με την  οικονομική ενίσχυση του σχολείου μας ,από συμπατριώτη μας που δραστηριοποιείται επαγγελματικά  στην Αθήνα ,και την αγορά με τα χρήματα αυτά επιδαπέδιας μονάδας (μπαούλο) κλιματιστικού που τοποθετήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου , είναι  ενέργειες που καταδεικνύουν την αγάπη των ανθρώπων του τόπου μας για την μόρφωση και  διαπαιδαγώγηση των νέων παιδιών μας.
Ευχαριστούμε τους συμπολίτες μας και ευελπιστούμε ότι οι  ενέργειες αυτές που βελτιώνουν τις συνθήκες  εργασίας  των Εκπαιδευτικών  αλλά και των μαθητών  θα βρουν  μιμητές  στην  κοινωνία της πόλης
μας.