Συγκέντρωση ειδών για το Χαμόγελο του Παιδιού

ΓΕΛ Γαστούνης

Συγκέντρωση ειδών για το Χαμόγελο του Παιδιού

Ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα του Χαμόγελου του Παιδιού συγκεντρώνουμε στο σχολείο μας μέχρι τις 10-12-2023 τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για τις ανάγκες του Εθελοντικού Οργανισμού.

Ενδεικτική λίστα προϊόντων:

• Συσκευασμένα είδη τροφίμων: γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά, λάδι, ρύζι, όσπρια, αλεύρι, ζάχαρη, σάλτσα ντομάτας, κακάο, μπισκότα, κρουασάν, δημητριακά, φρυγανιές, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, χυμοί, αλάτι, ξύδι, μπαχαρικά, πουρέ, κρέμες αραβοσίτου, βρεφικές κρέμες και βρεφικά γάλατα Νο 1 & 2, συσκευασμένους κουραμπιέδες και μελομακάρονα.
  • Είδη βρεφικής φροντίδας: πάνες Νο 4-5-6, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα.
  • Είδη προσωπικής φροντίδας: σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες, κλπ.
  • Είδη υγιεινής και οικιακής χρήσης: καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, μαλακτικά ρούχων, απορρυπαντικά πλυντηρίου, χλωρίνη, χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, χαρτοπετσέτες, σακούλες απορριμμάτων, διαφανής μεμβράνη, λαδόκολλα, γάντια μιας χρήσης

Καθημερινά τις ώρες λειτουργίας του σχολείου.