Φιλικός αγώνας Μπάσκετ 29-10-2023

Την Κυριακή 29-10-2023 και ώρα 11:00 το πρωί στο κλειστό Γυμναστήριο Γαστούνης πραγματοποιήθηκε φιλικός αγώνας Μπάσκετ μεταξύ των φοιτούντων μαθητών του Λυκείου μας και αποφοίτων παλιότερων ετών.

Ο αγώνας διοργανώθηκε από τις μαθητικές κοινότητες του σχολείου μας για την ενίσχυση της πενθήμερης εκδρομής της Γ΄ Λυκείου.

Τον αγώνα παρακολούθησαν μαθητές του σχολείου μας , γονείς και εκπαιδευτικοί.

Έγινε ένας όμορφος αγώνας μέσα σε αθλητικά πλαίσια χωρίς περιττούς ανταγωνισμούς και αντιπαλότητες με μοναδικό γνώμονα την άμιλλα και το αθλητικό πνεύμα.

Σε όλη την διάρκεια του αγώνα το σκορ διακυμάνθηκε σε μια διαφορά το πολύ 5 πόντων πότε υπέρ της μιας και πότε υπέρ της άλλης ομάδας.

Ο αγώνας στην κανονική του διάρκεια έληξε ισόπαλος με σκορ 76-76 και ακολούθησε 5λεπτη παράταση.

Μετά από ένα ενδιαφέρον πεντάλεπτο και με το σκορ να κυμαίνεται σε μια διαφορά 3 πόντων οι τελειόφοιτοι κέρδισαν τον αγώνα με σκορ 85-82.

Με τους φοιτούντες μαθητές αγωνίστηκαν αλφαβητικά οι:

Αβραμίδης Παύλος

Βασιλείου  Φώτιος

Γεωργόπουλος Παναγιώτης

Θανόπουλος Μάριος

Κλάδης Διονύσιος – Μιχαήλ

Λαγανόπουλος  Γεώργιος

Τσοκάκης  Γεώργιος

Χριστόπουλος Σάββας

Βοήθησαν επίσης οι περσινοί απόφοιτοι :

Δημητρακόπουλος Ελευθέριος

Θανόπουλος Παναγιώτης

Προπονητής : Κλάδης Κωνσταντίνος

Με του απόφοιτους παλιότερων ετών αγωνίστηκαν αλφαβητικά οι:

Ζέζας Παναγιώτης

Καραγιάννης Γεράσιμος

Κατσανάκης Νικόλαος

Λούρμπας Γεράσιμος

Μήτρου Ιωάννης

Παρασκευόπουλος Ανδρέας

Ράλλης Διονύσιος

Τουρίκης  Δημήτριος

Προπονητής : Κοτροκόης Παναγιώτης

Το αγώνα διαιτήτευσαν οι:

Κεχαγιάς Στέφανος (απόφοιτος μαθητής) και Μπαμπάλης Γεώργιος (εκπαιδευτικός του Λυκείου μας).

Στην Γραμματεία ήταν ο μαθητής μας : Βορύλλας Βασίλειος

Θα πρέπει να ευχαριστήσουμε θερμά για την παρουσία τον ιατρό Καρδιολόγο της πόλης μας Παναγούλια Γεώργιο που παραβρέθηκε σε όλη την διάρκεια του αγώνα έχοντας την ιατρική ευθύνη για πιθανό ενδεχόμενο τραυματισμό.