Aνακοινώσεις μηνός Σεπτεμβρίου 2018

1.ΘΕΜΑ: «Μαθητικός Διαγωνισμός Οπτικοακουστικής και Ψηφιακής Δημιουργίας της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης με το Γενικό Συμβούλιο Βιβλιοθηκών του ΥΠ.Π.Ε.Θ. και το Τμήμα Αρχειονομίας, Βιβλιοθηκονομίας και Μουσειολογίας του Ιονίου Πανεπιστημίου με θέμα “Η ιστορία σου, είναι ιστορία της Πόλης σου”».       Διαβάστε εδώ.

2. ΘΕΜΑ: Έγκριση 1ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Ποίησης με τίτλο«Ποιητικός Περίπατος Αμφίπολης»  . Διαβάστε εδώ.

3.ΘΕΜΑ: 1ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Λογοτεχνίας για μαθητές/τριες Γυμνασίων, Λυκείων και ΕΠΑΛ ( Όλων των τύπων Γυμνασίων –ΓΕΛ και ΕΠΑΛ της χώρας)    Διαβάστε εδώ.

4.ΘΕΜΑ: Έγκριση του 9ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού Ταινιών Μικρού Μήκους με θέμα «Cinema…. Διάβασες;».   Διαβάστε εδώ.

5.ΘΕΜΑ: «European Code Week | CodeAthon: Βελτιώστε το παιχνίδι και παίξτε!»  Διαβάστε εδώ.

6.ΘΕΜΑ: «7ος Λογοτεχνικός Διαγωνισμός Εφηβικού Διηγήματος και Ποίησης ‘’Γρηγόρης Πεντζίκης’’ – 1η Ανακοίνωση »   Διαβάστε εδώ.

7.ΘΕΜΑ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ   Το Φύλο σε Πρώτο Πλάνο     .     Διαβάστε εδώ.

8.Διεθνές Βραβείο Ποίησης “Castello di Duino” – 15η έκδοση 2019 . Διαβάστε εδώ.