Ευχαριστήριο προς το “Ίδρυμα Μποδοσάκη”

Ευχαριστήρια επιστολή  προς το  ” Ίδρυμα Μποδοσάκη “

Με την παρούσα επιστολή θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε δημόσια που ανταποκριθήκατε στο αίτημά μας για την προμήθεια απαραίτητων για τη λειτουργία του σχολείου μας εξοπλιστικών ειδών, συμβάλλοντας καθοριστικά στον εκσυγχρονισμό και στην αναβάθμιση της υλικοτεχνικής υποδομής του.

Με την ευγενική προσφορά σας στο ΓΕΛ Γαστούνης εκδηλώνετε έμπρακτα το ενδιαφέρον και την ευαισθησία σας για το Δημόσιο Σχολείο, το οποίο  παρά τις δύσκολες οικονομικές συγκυρίες καταβάλλει συνεχείς και άοκνες προσπάθειες να προσφέρει στους νέους  μας υψηλό επίπεδο σπουδών αντάξιο των προσδοκιών τους, αλλά και των απαιτήσεων της εποχής μας. Με την υποστήριξή σας, μας ενθαρρύνετε να συνεχίζουμε σε πείσμα των καιρών να αγωνιζόμαστε για την πρόοδο των παιδιών μας καθώς και την ανάπτυξη και ευημερία της κοινωνίας μας.

Με την ελπίδα η  χορηγία σας αυτή να αποτελέσει παράδειγμα προς μίμηση, σας ευχαριστούμε θερμά και σας ευχόμαστε καλή επιτυχία στο φιλάνθρωπο έργο σας.

Η Διευθύντρια του Λυκείου Γαστούνης

Χρυσάνθη Φ. Περιβολάρη