Εκπ/κή-διδακτική επίσκεψη στην Πάτρα ΣΧ. Έτος 2011-12

Στις  εγκαταστάσεις  της   εφημερίδας  Η ΠΡΩΙΝΗ ΓΝΩΜΗ που εκδίδεται στην Πάτρα επισκέφθηκαν  οι μαθητές  της Α΄Λυκείου  στα πλαίσια του εκπαιδευτικού  προγράμματος με τίτλο ” Η περιπέτεια δημιουργίας  μιας εφημερίδας” .Οι μαθητές  συνοδευόμενοι απο του καθηγητές Διονύσιο Ασβεστά  και Πολυξένη Αποστολοπούλου ξεναγήθηκαν  στις εγκαταστάσεις της εφημερίδας και πληροφορήθηκαν για την καθημερινή  διαδικασία  έκδοσης του εντύπου. Οι μαθητές  που παρακολουθούν το πρόγραμμα είναι : Γιατρά Χαρά, Ιωαννίδη Δήμητρα ,Νεραντζάκη Χριστίνα, Κασιδιάρης Μιχάλης, Δέρβος Φώτης, Αθανασούλη Αναστασία, Βαρδουνιώτης Κωνσαταντίνος ,Γιαννακοπούλου Ελένη, Καραβίδας Αντώνης, Τσάμη Γεωργία, Μήτρου Νίκος, Βαρούχα Έφη, Κάρδαρη Ασημίνα, Μπιζάνης Ανδρέας, και Φλίγκου Αικατερίνη.

Patra