Παρέλαση 25ης Μαρτίου 2012

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στην πόλη μας η καθιερωμένη μαθητική παρέλαση .Οι μαθητές του Λυκείου μας έδωσαν το παρόν με τους μαθητές που συμμετείχαν στην σημαία αλλά και δύο τμήματα ,ένα κοριτσιών και ένα αγοριών , απο μαθητές όλων των τάξεων . Μαθητές μας όμως μετείχαν παρελαύνοντας στην Φιλαρμονική της πόλης μας , στο τμήμα του μουσικοχορευτικού συλλόγου ”Οι Ρίζες μας” , στο χορευτικό τμήμα του εκπολιτιστικού συλλόγου “Η Αρχαία Ήλις” και στο τμήμα του συλλόγου Κεφαλλήνων Γαστούνης.

Την παρέλαση άνοιξαν τρία οχήματα του Ε.Σ.Ε.Π.Α Βαρθολομιού στο οποίο συμμετέχουν και εθελοντές απο την πόλη μας. Ακολούθησε η Φιλαρμονική .

H μαθητική παρέλαση άνοιξε με τέσσερεις μαθητές που κρατούσαν αντίγραφο της σημαίας που ύψωσε στην πόλη μας το 1821 , ό οπλαρχηγός Γεώργιος Σισίνης .